ako nosit satku, celenka, folk satka -

Ako nosiť našu šatku

Naša multifunkčná šatka je nenáročná na miesto a bude ťa sprevádzať na cestách - necestách ako čiapka v skorých chladných ránach, ako čelenka na vrcholkoch veterných hôr, ako potítko kdekoľvek je teplejšie a potrebuješ utrieť kropaje potu alebo ako nákrčník alebo maska keď budeš v blízkosti prašných ciest. 

Spôsoby ako nosiť naše šatky:

1. Čiapka

je troška zložitejšia na poskladanie, ale zas nič čo by sa pri trocha cviku nezvládlo ;). Šatku prevrátťe na ruby. Nasadíte na hlavu jedným koncom a horný uchopíte hore a zakrútite tak, aby sa šatka v polovici uzavrela. Vzniknutú "pol" šatku len zas natiahnete na hlavu čím vám vznikne dvojvrstvová čiapka. 

Vhodné: pri rannom behu 🏃‍♀️, na bežky, na ranné vychádzky 🐕

2. Čelenka 

Existujú dva spósoby ako si poskladať čelenku. Prvý je veľmi jednoduchý, šatku treba natiahnuť na krk a celú ju potom vytiahnuť na uši. 

Druhý spôsob je zložitejší ale nie nemožný :). Šatku treba prevrátiť na ruby a začať ju skladať na polovicu do vnútra, aby bola vždy vzorom na vrch. Skladáš ju do vtedy kým nie je poskladaná na hrúbku aká vyhovuje. 

Vhodné: pod prilbu, pri veľkom vetre, na jazdu na bicykli 🚴‍♀️ alebo na koni 🏇, pri lezení 🧗

3. Jemná čiapka

Šatku si dáte na krk a vytiahnete na hlavu tak, aby zakrývala uši a voľne padala vzadu na hlavu. Ak nechcete, aby "plápolala" jednoducho ju zachyťte za okraj šatky na temene hlavy. 

Vhodné: pri vetre 🌬️, keď nie je až taká zima, ale ušká potrebujú zahriať 👂🔥

 

4. Nákrčník

Šatku jednoducho natiahnete na krk :). Pokiaľ je väčšia zima šatku prevrátite na ruby a preložte na polovicu, aby vznikli dve vrstvy a tak natiahnite na krk. 

Vhodné: pri vetre 🌬️, pri behu 🏃‍♀️, na lyžiach 🎿

 

5. Potítko 

Keď nastane ten moment, že ti je pri behu alebo pri výstupe moc horúco so šatkou na hlave, pohodlne si ju vieš uviazať ako potítko okolo zápästia.

Vhodné: pri rannom behu 🏃‍♀️, na lezenie 🧗, na tenis 🎾

6. Na Piráta č.1

Keď je moc teplo a nepotrebuješ na hlave dvojvrstvú čiapku, daj to na piráta. Šatku obráť na ruby, zo zadu prilož koniec čiapky na čelo a vrchnú vrstvu stiahni smerom k zátylku.

Vhodné: pri vetre a jemne nižších teplotách 🌬️, na prechádzku 🍄, na ranný beh 🏃‍♀️

7. Na Piráta č.2

Pirát č.2 sa skladá cez uzol zo šatky na ruby. 

Vhodné: pri vetre a jemne nižších teplotách 🌬️, na prechádzku 🍄, na ranný beh 🏃‍♀️

8. Kukla 

Kukla je niečo čo sa zo šatky používa len málokedy lebo nikto na okolí ju nevie poskladať 😊. Dali sme si záležať, aby sa kukla stala súčasťou návodou a každý si ju túto zimu skladal pod lyžiarsku / snowborďácku prilbu 🎿 alebo pri veterných podmienkach na bežky. 


Napíšte nám

Kontrolujeme všetky komentáre pred tým ako sú uverejnené

Slovak
Slovak