ako nosit satku, celenka, folk satka -

Ako nosiť našu šatku

Kdekoľvek si v živote cestoval 🌍 alebo sa zatúlal, destinácia sa stala tvojou súčasťou ❤️.  Aj keď cestovanie je vlastne drsné; núti ťa vložiť dôveru do úplne cudzích ľudí 👽 a zanechať pocit istoty a familiárnosti doma 🏠. Nič nie je tvoje a nič nevlastníš , okrem mála vecí ktoré máš stále so sebou 🎒.

Multifunkčná šatka je nenáročná na miesto a bude ťa sprevádzať na cestách - necestách ako čiapka v skorých chladných ránach  , ako čelenka na vrcholkoch veterných hôr, ako potítko kdekoľvek je teplejšie a potrebuješ utrieť kropaje potu alebo ako nákrčník alebo maska keď si v blízkosti prašných ciest. 

Spôsoby ako nosiť naše šatky:

Čelenka : sú dva spósoby ako si spraviť čelenku. Ten prvý je jednoduchý :) . Šatku si dáte na krk a celú ju vytiahnete na uši tak aby ich zakryla.

Ten druhý spósob je o niečo náročnejší ale nie nemožný :) . Šatku prevrátite na ruby a začnete ju skladať na polovicu, aby bola vždy vzorom na vrch. Skladáte do vtedy kým nie je poskladaná na hrúbka aká vám vyhovuje. 

Vhodné: pod prilbu , pri veľkom vetre, na jazdu na bicykli 🚴‍♀️ alebo na koni 🏇, pri lezení 🧗

Jemná čiapka : šatku si dáte na krk a vytiahnete na hlavu tak aby zakrývala uśi a voľne padala vzadu na hlavu. Ak nechcete aby "plápolala" jednoducho ju zachyťte za okraj šatky na temene hlavy. 

Vhodné: pri vetre 🌬️, keď nie je až taká zima ale ušká potrebujú zahriať 👂🔥 

 

Nákrčník: šatku jednoducho natiahnete na krk :) . Pokiaľ je väčšia zima šatku prevrátite na ruby a preložte na polovicu aby vznikli dve vrstvy a tak natiahnite na krk. 

Vhodné: pri vetre 🌬️, pri behu 🏃‍♀️, na lyžiach 🎿

Čiapka: je troška zložitejšia na poskladanie , ale zas nič čo by sa pri trocha cviku nezvládlo ;) . Šatku prevrátťe na ruby. Nasadíte na hlavu jedným koncom a horný uchopíte hore a zakrútite , tak aby sa šatka v polovici uzavrela. Vzniknutú "pol" šatku len zas natiahnete na hlavu , čím vám vznikne dvojvrstvová čiapka. 

Vhodné: pri rannom behu 🏃‍♀️, na bežky, na ranné vychádzky 🐕

 

 


Napíšte nám

Kontrolujeme všetky komentáre pred tým ako sú uverejnené

Slovak
Slovak