ako nosit satku, celenka, folk satka -

Ako nosiť našu šatku

Naša multifunkčná šatka je nenáročná na miesto a bude ťa sprevádzať na cestách - necestách ako čiapka v skorých chladných ránach, ako čelenka na vrcholkoch veterných hôr, ako potítko kdekoľvek je teplejšie a potrebuješ utrieť kropaje potu alebo ako nákrčník alebo maska keď budeš v blízkosti prašných ciest.

Spôsoby ako nosiť naše šatky:

 

1. Čiapka

je troška zložitejšia na poskladanie, ale zas nič čo by sa pri trocha cviku nezvládlo ;). Šatku prevrátťe na ruby. Nasadíte na hlavu jedným koncom a horný uchopíte hore a zakrútite tak, aby sa šatka v polovici uzavrela. Vzniknutú "pol" šatku len zas natiahnete na hlavu čím vám vznikne dvojvrstvová čiapka. 

Vhodné: pri rannom behu 🏃‍♀️, na bežky, na ranné vychádzky 🐕


2. Čelenka

Existujú dva spósoby ako si poskladať čelenku. Prvý je veľmi jednoduchý, šatku treba natiahnuť na krk a celú ju potom vytiahnuť na uši.

Vhodné: pod prilbu, pri veľkom vetre, na jazdu na bicykli 🚴‍♀️ alebo na koni 🏇, pri lezení 🧗

Druhý spôsob je zložitejší ale nie nemožný :). Šatku treba prevrátiť na ruby a začať ju skladať na polovicu do vnútra, aby bola vždy vzorom na vrch. Skladáš ju do vtedy kým nie je poskladaná na hrúbku aká vyhovuje.

 

3. Jemná čiapka

Šatku si dáte na krk a vytiahnete na hlavu tak, aby zakrývala uši a voľne padala vzadu na hlavu. Ak nechcete, aby "plápolala" jednoducho ju zachyťte za okraj šatky na temene hlavy. 

Vhodné: pri vetre 🌬️, keď nie je až taká zima, ale ušká potrebujú zahriať 👂🔥

4. Nákrčník

Šatku jednoducho natiahnete na krk :). Pokiaľ je väčšia zima šatku prevrátite na ruby a preložte na polovicu, aby vznikli dve vrstvy a tak natiahnite na krk. 

Vhodné: pri vetre 🌬️, pri behu 🏃‍♀️, na lyžiach 🎿


5. Potítko

Keď nastane ten moment, že ti je pri behu alebo pri výstupe moc horúco so šatkou na hlave, pohodlne si ju vieš uviazať ako potítko okolo zápästia.

Vhodné: pri rannom behu 🏃‍♀️, na lezenie 🧗, na tenis 🎾


6. Na Piráta č.1

Keď je moc teplo a nepotrebuješ na hlave dvojvrstvú čiapku, daj to na piráta. Šatku obráť na ruby, zo zadu prilož koniec čiapky na čelo a vrchnú vrstvu stiahni smerom k zátylku.

Vhodné: pri vetre a jemne nižších teplotách 🌬️, na prechádzku 🍄, na ranný beh 🏃‍♀️


7. Na Piráta č.2

Pirát č.2 sa skladá cez uzol zo šatky na ruby.

Vhodné: pri vetre a jemne nižších teplotách 🌬️, na prechádzku 🍄, na ranný beh 🏃‍♀️

8. Kukla 

Kukla je niečo čo sa zo šatky používa len málokedy lebo nikto na okolí ju nevie poskladať 😊. Dali sme si záležať, aby sa kukla stala súčasťou návodou a každý si ju túto zimu skladal pod lyžiarsku / snowborďácku prilbu 🎿 alebo pri veterných podmienkach na bežky. 


Napíšte nám

Kontrolujeme všetky komentáre pred tým ako sú uverejnené

Slovak
Slovak